Aby w pełni korzystać z możliwości serwisu należy się najpierw Zarejestrować/Zalogować

Bitcoin, kurs BTC

Śledź kurs bitcoin, kurs BTC – aktualne notowania Bitcoin

Bądź na bieżąco i śledź aktualny kurs Bitcoin na BitMarket24.  

Kurs bitcoin, czyli jaka jest cena btc, notowania i przeliczanie btc na pln.

Ile kosztuje bitcoin?

Bitcoin, jak każda inna waluta cyfrowa czy fiat, ma swój indywidualny kurs kupna i sprzedaży. Cena bitcoin uzależniona jest od tych samych czynników, jakie mają wpływ na wartość innych walut. Wysokość kursu zależy głównie od popytu na daną walutę. Im większe zainteresowanie ze strony klientów, użytkowników danej waluty, tym wyższe jej notowania. Czyli im więcej ludzi chce mieć lub kupić bitcoiny, tym bardziej ich wartość rośnie. Cena Bitcoin zależna jest również od faktu, że ilość ich jest odgórnie ograniczona do 21 milionów. Nie powstanie więcej bitcoinów, a mała część z nich już zginęła nieodwrotnie. Tak samo im więcej firm będzie honorować i wprowadzać płatności w bitcoinach, tym więcej ludzi będzie interesować się ich posiadaniem, a co za tym idzie, wartość bitcoin znowu wzrośnie. Ale jak śledzić ile w danym momencie kosztuje bitcoin? O tym poniżej.

 

Notowania bitcoin, btc na pln - czyli gdzie można sprawdzić kurs btc w Polsce i na świecie?

Do śledzenia kursu bitcoin służy wiele pomocnych stron i aplikacji. Poniżej wymienionych jest kilka najważniejszych (wg. Zespołu BitMarket24.pl) pozycji.

Na rynku Polskim obecnie istnieją dwie ciekawe pozycje godne polecenia, gdzie można znaleźć cenę bitcoin na pln. Listują one zazwyczaj wszystkie Polskie giełdy jak BitMarket24.pl oraz parę zachodnich do porównania cen:

   
 • http://bitmonitor.pl/ - Najciekawsza i najlepsza pozycja na polskim rynku. Przejrzysty i miły dla oka interfejs oraz nieustanny rozwój to na pewno dobre cechy Bitmonitora. Polskie oraz zagraniczne giełdy, czat, newsy, kalkulator i wiele innych. Pozytywne jest to, że twórcy słuchają próśb użytkowników i dodawane są coraz to nowe usprawnienia, giełdy i funkcjonalności.
 •  
 • http://kryptokursy.pl/ - Prosta stronka listująca dużą ilość różnych kryptowalut


Jak można się domyśleć na rynku światowym istnieje więcej dostępnych stron listujących wschodnie, zachodnie i nawet Polskie giełdy. Poniższe tickery – bo tak zazwyczaj nazywają się tego typu strony, są bardziej rozwinięte i pokazuje więcej istotnych informacji:

   
 • http://bitcoincharts.com/markets/ - Wg BitMarket24.pl najlepsza strona do porównania największej ilości giełd światowych w jednym miejscu. Świetnie zaprogramowana. Podstawowe narzędzie do śledzenia globalnej ceny bitcoin. Po kliknięciu na daną giełdę otrzymujemy wykresy z dodatkowymi informacjami.
 •  
 • https://bitcoinwisdom.com/ - Kurs bitcoin wykres i inne dane. Kolejny faworyt. Bardzo dobrze zaprogramowana, szybka i czytelna stronka z wieloma giełdami i ich dokładnymi wykresami. Wystarczy kliknąć na nazwę giełdy, aby zobaczyć wykres. Strona oferuje wiele ciekawych funkcji wykresu.
 •  
 • https://bitcoinity.org/markets – Jedna z ulubionych stronek. Bardzo przyjazna dla laików i początkujących użytkowników bitcoin. Proste i czytelne wykresy najważniejszych giełd na rynku.
 •  
 • http://bitcointicker.co/ - Można powiedzieć klon Bitcoinity, proste wykresy najważniejszych graczy na rynku.

 

Na koniec bonus!

Prognozy rynkowe Bitcoin. Nasza cicha broń. Ulubiona stronka do sprawdzania spekulacji  cen bitcoin. Prosimy o podchodzenie z rezerwą do wszystkich scenariuszy, gdyż są one tylko przewidywaniami poszczególnych osób. Kierowanie się ich sugestiami jest wyłącznie na waszą odpowiedzialność. Mimo wszystko jest to bardzo ciekawe źródło informacji i opinii innych na zachowania cenowe bitcoin. Istnieje możliwość filtrowania wykresów wg. Różnych parametrów jak i dostępne są spekulacje na temat wszystkich walut (nie tylko bitcoin, ale I USD, EUR, itd.)

Kurs bitcoin w serwisie BitMarket24 przedstawiony jest na czytelnym wykresie. Historyczny kurs wymiany btc na pln jest widoczny na przestrzeni 2,6 lub ostatnich 24 godzin, albo 7 i 30 dni.

Dodatkowo zawsze z prawej strony pod czatem w oraz na zakładce w przeglądarce widoczny jest kurs bitcoin, dzięki temu stale można monitorować cenę wymiany btc na pln.

Przekonaj się sam i sprawdź jak w praktyce jak działają nasze nowatorskie rozwiązania

darmowe konto